Hakkımda

1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Fakültesi, Endüstri Mühendisliğinden mezun oldu.

1993’de Bursa’da Otomotiv Yan Sanayi Firması olan Delphi Packard Elektrik’te Planlama Mühendisi olarak çalışmaya başladı.

1995 senesinde Çoşkunöz firmasında SAP proje ekibine dahil oldu. SAP’nin Üretim planlama ve Satış modülünün devreye alınması projesini I-BIMSA ile birlikte yürüttü. Çoşkunöz Kalıp Makina fabrikasında MMS isimli Sonlu Kapasite Planlama programının devreye alınmasında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkan Ali Tamer Ünal ile çalıştı.

1998 senesinde Siemens Business Servis firmasında SAP Danışmanı olarak çalışmaya başladı. Mudanya Siemens Kablo Sistemleri başta olmak üzere, Grammer Koltuk, Kerevitaş, Pirelli firmalarına SAP programının Üretim Planlama Modülünün devreye alınması, son kullanıcı eğitimlerinin vererek, sonrasında projelere destek verdi.

2001 senesinde, Oyak Renault Otomotive fabrikasında SAP Finans ve Maliyet modüllerinin

Devreye alınması projesiyle, Renault Bilgi İşlem Departmanında Proje Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. SAP projesinin devreye alınmasından sonra, 2003 senesinin sonunda Renault’dan anlaşmalı olarak ayrıldı. Paris’de yaşamaya başladı. Paris’te Sorbonne Üniversitesinde ve Alliance Française dil okullarında Fransızca eğitimi aldı

2006 senesinde Paris dönüşünde Oyak Renault ’da üretim süreçlerini daha iyi tanımak ve anlamak amacı ile Mühendislik Departmanı’nda Zaman Etüdü bölümünde çalışmaya başladı. 2008 senesinde Fransa’da altı ay eğitim alıp sertifikasyon süreçlerini tamamladıktan sonra Fabrika Kalite Pilotu görevine getirildi. Fabrikada Kalite Yönetim Sistemleri, Problem Çözüm Yöntemleri, Neden Analizi, Poke Yoke, Kalite Güvence Matrisi, Toplantı Yönetimi, Yalın Üretim, Kaizen, Toplam Üretken Bakım, 5S, Standartların Yönetimi, Atölye Yönetimi eğitimlerinin verdi, denetimler yaptı.

2011 senesinde, üretim sistemlerindeki uygulamaların, Lojistik’te de devreye alınması amacı ile Lojistik Direktörlüğü’ne geçti ve görevine Lojistik Sistemleri Geliştirme, Eğitim ve Denetim Uzmanı olarak devam etti.

Oyak Renault’daki çalışmaları devam ederken 2013 senesinde, ilgi duyduğu konular olan Kişisel Gelişim ve Koçluk konularında ilerlemek amacıyla Erickson Koçluk ve İzgören Akademinin eğitim programlarına katıldı. 2015 yılında İzgören Akademi Eğitim Uzmanlık programını, 2016 yılında da Erickson Denge Merkezi Koçluk sertifikasyon süreçlerini tamamlayarak Profesyonel Koçluk diplomasını aldı.

2016 yılında Oyak Renault’dan ayrılarak, Kişisel Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık konularında bağımsız olarak çalışmaya başladı. İlk olarak Aktaş Holding’de Yalın Danışmanlık, ilerleyen süreçte Bursa’da Medicabil Hastanesi çalışanlarına Kaizen eğitimler verdi ve projenin ilerleyen etaplarında danışmanlık ve destek faaliyetlerinde bulundu. Sonrasında İnegöl Devlet Hastanesi tüm yönetici kadrosuna Kaizen’in Temelleri, Değer Akış Haritalama, 5S ve Toplam Akış Yönetimi eğitimlerini verdi. Değer Akış Haritalama uygulamalarına destek verdi.  Konya Numune Hastanesinde Yalın Hastane eğitimleri verdi. Değer Akış Haritalama ile belirlenen bölümlerde ekipler ile projeler başlattı. 7. Medicabil Yalın Hastane kongresinde “Ah Unutmuşum” konulu workshop’u yönetti. Koru Sigorta ve Baykanlar Tekstil firmasında Değer Akış Haritalama eğitimleri vererek, uygulamalar yaptırdı.

Kalder 14. Başarı Konferansında, İş Başarısı için Kuşaklar Arası İletişim Çalıştayı, Geleceğin  Liderleri için Kaizen çalıştayı ve Kalder Kalite Personeli Yetiştirme Programı kapsamında Kaizen Eğitimleri verdi.

Renault Grubu Fransa’daki danışmanlık şirketi Renault Nissan Consulting tarafından 2017 ve 2019 senesinde, akredite edildi. Bu kapsamında Renault imalatçılarına  Problem Çözme teknikleri, Poka Yoke, MQA Kalite Güvence Matrisi, Proses Haritalama, Toplantı Yönetimi (QRQC) eğitimleri vermektedir.  NYC Danışmanlığın SPC-İstatistiksel Proses Kontrol eğitmeni ve danışmanıdır.

Beğendiyseniz lütfen paylaşın.