Hakkımda

1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Fakültesi, Endüstri Mühendisliğinden mezun oldu.

1993’de Bursa’da Otomotiv Yan Sanayi Firması olan Delphi Packard Elektrik’te Planlama Mühendisi olarak çalışmaya başladı.

1995 senesinde Çoşkunöz firmasında SAP proje ekibine dahil oldu. SAP’nin Üretim planlama ve Satış modülünün devreye alınması projesini I-BIMSA ile yürüttü. Çoşkunöz Kalıp Makina fabrikasında MMS isimli Sonlu Kapasite Planlama programının devreye alınmasında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkan Ali Tamer Ünal ile çalıştı.

1998 senesinde Siemens Business Servis firmasında SAP Danışmanı olarak çalışmaya başladı. Mudanya Siemens Kablo Sistemleri başta olmak üzere, Grammer Koltuk, Kerevitaş, Pirelli firmalarına SAP programının Üretim Planlama Modülünün devreye alınması, son kullanıcı eğitimlerinin vererek, sonrasında projelere destek verdi.

2001 senesinde, Oyak Renault Otomotive fabrikasında SAP Finans ve Maliyet modüllerinin

Devreye alınması projesiyle, Renault Bilgi İşlem Departmanında Proje Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. SAP projesinin devreye alınmasından sonra, 2003 senesinin sonunda Renault’dan anlaşmalı olarak ayrıldı. Paris’de yaşamaya başladı. Paris’te Sorbonne Üniversitesinde ve Alliance Française dil okullarında Fransızca eğitimi aldı

2006 senesinde Paris dönüşünde Oyak Renault ’da üretim süreçlerini daha iyi tanımak ve anlamak amacı ile Mühendislik Departmanı’nda Zaman Etüdü bölümünde çalışmaya başladı. 2008 senesinde Fransa’da altı ay eğitim alıp sertifikasyon süreçlerini tamamladıktan sonra Fabrika Kalite Pilotu görevine getirildi. Fabrikada Kalite Yönetim Sistemleri, Problem Çözüm Yöntemleri, Neden Analizi, Poke Yoke, Kalite Güvence Matrisi, Toplantı Yönetimi, Yalın Üretim, Kaizen, Toplam Üretken Bakım, 5S, Standartların Yönetimi, Atölye Yönetimi eğitimlerinin verdi, denetimler yaptı.

2011 senesinde, üretim sistemlerindeki uygulamaların, Lojistik’te de devreye alınması amacı ile Lojistik Direktörlüğü’ne geçti ve görevine Lojistik Sistemleri Geliştirme, Eğitim ve Denetim Uzmanı olarak devam etti.

Oyak Renault’daki çalışmaları devam ederken 2013 senesinde, ilgi duyduğu konular olan Kişisel Gelişim ve Koçluk konularında ilerlemek amacıyla Erickson Koçluk ve İzgören Akademinin eğitim programlarına katıldı. 2015 yılında İzgören Akademi Eğitim Uzmanlık programını, 2016 yılında da Erickson Denge Merkezi Koçluk sertifikasyon süreçlerini tamamlayarak Profesyonel Koçluk diplomasını aldı.

2016 yılında Oyak Renault’dan ayrılarak, Kişisel Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık konularında bağımsız olarak çalışmaya başladı. İlk olarak Aktaş Holding’de Yalın Danışmanlık, ilerleyen süreçte Bursa’da Medicabil Hastanesinde iki sene  danışmanlık ve destek faaliyetlerinde bulundu. Sonrasında İnegöl Devlet Hastanesi Konya Numune Hastanesinde, Bilecik ve Bozüyük Devlet  Hastanesinde, Adana Seyhan Hastanesinde Yalın Hastane eğitimleri ve Danışmanlıkları verdi. 7. Medicabil Yalın Hastane kongresinde “Ah Unutmuşum” konulu workshop’u yönetti. Diyetlif Merkezinde Süreç İyileştirme danışmanlığı yaptı. Koru Sigorta ve Baykanlar Tekstil firmasında Değer Akış Haritalama eğitimleri vererek, Süreç İyileştirme çalışmaları gerçekleştirdi. Yepsan A.Ş Problem Çözme Teknikleri ve Müzakere ve İletişim Teknikleri eğitimleri verdi. Aracıkan Mobilya firmasına Yönetim Danışmanlığı yapmıştır.

Engin tekstil, TKS Dokuma, Ustaoğlu Tekstil, Beyhan Tekstil 5S danışmanlığı verdi. Ovinot Yazılım Şirketinde Yönetim Danışmanlığı yaptı.

Kalder 14. Başarı Konferansında, İş Başarısı için Kuşaklar Arası İletişim Çalıştayı, Geleceğin  Liderleri için Kaizen çalıştayı ve Kalder Kalite Personeli Yetiştirme Programı kapsamında Kaizen Eğitimleri verdi. Uludağ İhracatçılar Birliği Arge Mühendisi Geliştirme Projesinde yer aldı.

Sigma Center Kalite ve Verimlilik Akademisi ile birlikte Hyundai ve Honda Otomotive fabrikalarında 5S ve Kişisel Gelişim Eğitimleri yapmıştır. Vestel Ayesaş, Lindsay Sulama, Omtec firmasında Yalın Üretim Eğitimleri ve Liderlik Koçluk ve İletişim Eğitimleri vermiştir. Volthread Teknoloji, Bemes Yapı Eyüp Belediyesi ve Enerjisa ile Zaman Yönetimi Eğitimleri, Pilot Koltuk, Lucoil firmasında Problem Çözüm Teknikleri ve 8D eğitimleri, Meklas ve Tosyalı Toyo Çelik A.Ş’ine VDA 6.3 Ürün ve Proses Denetimi Eğitimi verdi.

Renault Grubu Fransa’daki danışmanlık şirketi Renault Consulting tarafından 2017 senesinde, akredite edildi. Renault imalatçılarına Problem Çözme teknikleri, Poka Yoke, MQA Kalite Güvence Matrisi, Proses Haritalama, Toplantı Yönetimi eğitimleri verdi. Proses denetimleri yapmaya devam ediyor.

Bursa Model Fabrika Danışmanlığına devam etmektedir.  Bursa Model Fabrika ile Robjet  Robotik Otomasyon Su Jeti Sistemleri Mak. Sanayi, Armacell Yalıtım firması, BEFA Kauçuk, Kavses Kauçuk, Haksan Otomotive, Doplas Plastik Teknolojileri ve İbraş Kauçuk firmalarına Yalın Yönetim Danışmanlığı ve Martaş Gıda, Thierry Diniz, Bursalı Tekstil, Kauçuk Urge ve Karoseri Urge kapsamındaki firmalara Yalın Üretim Eğitimleri verdi.  BTSO Butgem ekiplerine Ekip Çalışması ve Zaman Yönetimi Eğitimleri verdi.

MMK Metalurji Sanayi Ticaret ve Liman İşletmeciliği A.Ş’de Yalın Altı Sigma Danışmanlığına devam etmektedir.

 

Beğendiyseniz lütfen paylaşın.