Talep ARZ yaratır, ARZ Talep yaratır,

Sarı Taksi şoförleri acaba düşünüyor mu? Neden Uber Şoförleri tercih ediliyor?

İstanbul’da hepimizin başına unutamadığımız bir taksi faciası gelmiştir.

Bizimde, Portekiz seyahatimiz sırasında, işten çıkıp Kalyon Otel’de Konaklayıp, sabah en erken uçağına biletimiz vardı. İndiğimizde 2 arkadaş Yenikapı-Kalyon kısa mesafesi için kimse bizi almak istemedi.  Nasıl oldu bilemiyoruz, biz tesadüf eseri bir taksi yakaladık. Ama ne taksi şoförü gideceğimiz yeri öğrenince, açtı ağzını yumdu gözünü. Orhan Gencebay açtı, yaktı sigarasını ve otele varıncaya kadar mağdur olmuş ifadesi ile yakındı. Neden taksisine bindik? Hayatını mahvettik? Allah’ım ne yapacağımızı şaşırdık. Valizlerimizle gecenin o saatinde inmemiz mümkün değil ve otele gelince kardeşim çok özür dileriz sabah bizi almaya gel. Bak Yenikapı- Havaalanı yaparsın deyip şoförü teselli etmeye çalıştık. Sabah ne oldu tahmin ederseniz, taksi şoförü gelmedi. Bekliyor muyduk? Bekliyorduk, tahmin etmiştik.

2. olay bu kadar yakın mı olur? demeyin. Aynı gezinin sonunda cuma gecesi döndüğümüz için, havaalanında bindiğimiz taksi bizi nerede indirdi? Aklımıza gelmezdi. Kalyon alışveriş merkezine getirdi. Allah’ım gecenin bir vakti kim gider alışveriş merkezine. Yanlış anlamış. İndiğim de verdiğimiz para oldukça yüklüydü.

Şimdi soruyorum, 1 hafta içinde insanın başına 2 tane olay gelirse, diğer seyahatinde Uber diye bir alternatif varken tercih etmez mi?

Kim iyi niyetli, düzgün, insani iş yapıyorsa tercihimiz ondan yana. Dolayısı ile kimse çıkıp bağırmasın hepimizin alternatifi var. Hizmet sektöründe çalışırken, müşteriye insan gibi davranmak birinci kural. Her zaman işte Uber’de olduğu gibi alternatifiniz çıkar. Bugün Uber ile mücadele ederseniz yarın Uber gider başkası gelir. Her zaman en iyi hizmeti yapacak birisi ebetteki çıkar…

Beğendiyseniz lütfen paylaşın.